Citroen Jumpy
III 2.0 BlueHDI Skåp
“A Citroen Jumpy from 2017 with diesel-engine. Standard equipped”
Motorlampan lyser.Fel på avgasrening, ingen motorstart om ca 25mil .Kraftigt missljud/vibrationer i motorrum.Felmeddelande på motor, Motorn går i limpmode och är orkeslös
Vibrerar vid inbromsning, Bromsskivor bak rostskadade, bör bytas
Påfyllning Adbluelampan lyser, Servicelampa lyser, Spricka vindruta i synfält
Linjepassning motorhuv, Buckla vänster framdörr, Buckla vänster bakskärm, Ytrost vänster tröskel, Lackskada stötfångare bak, Lackskada höger bakskärm, Lackskada höger bakdörr, Repa höger framdörr, Ytrost baklucka, Bucklor baklucka, Flertal lackskador, Flertal bucklor/dörruppslag, Fåtal rostangrepp, Spår efter tidigare dekor, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Lackskada på fälg
Lastutrymme, flertal skav, fläckar och bucklor, Invändigt flertal repor, fläckar och märken, Ratten är sliten, Klädsel smutsig fram, Klädsel smutsig fram, Trasiga inredningsdetaljer
9 mm
9 mm
9 mm
9 mm
7201769