CABBY 51

Husvagn
2001
905 Interested
Completed 21 Oct 18:05
29 Bids
Winning bid VAT incl.
The bidding starts at the car's starting price. When the bid for the starting price is added, you can choose to place the highest bid or a maximum bid.
35 500kr

CABBY 51
CABBY 51
Leading bid:35 500kr
We test all the cars
We have helped 200 000 find their new car
Security all the way

Kvdcars assessment

“Etablerad och populär Husvagnsmodell ifrån CABBY. Denna vagn har flertal anmärkningar som är i behov av översyn och åtgärd för att den skall bli bra.”

The result from the KVD-test

Our vehicle technicians have tested the caravan on more than 170 points and noted both approved points and eventual remarks. This gives you a good and fair picture of the caravan.
KVD-Tested

Breaks

No remarks

- "Vattensystem bodel, vattenpump ur funktion - Inget vatten kommer ur kökskranen, Elsystem 220V, ur funktion ej testbart, Kyl/frys, gasoldrift ur funktion, Spisfläkt, ur funktion, Vattentank, förorenad/smutsig, Kontroll/manöverpanel, ur funktion, Positionsljus fram vänster, ur funktion, Sidomarkeringsljus, höger, ur funktion, Glykolnivå till värmesystem inne i husbil låg, Utelampa, ovanför dörr, ur funktion" -

- "Kaross, allmänt skick: Flertal stenskott, dörruppslag och repor, Flertal lackskador, Flertal bucklor/dörruppslag, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Kaross, vänster utsida, lackskada, Kaross, höger utsida, lackskada, Kaross, bak utsida, skadad & lackskada, Bodel höger utsida, lackskada & skadad, Bodel fram utsida, skadad, Blinkersglas vänster fram spricka (V Blinkersglas skadat), Vänster bakljus kondens, Ruta/or, bodel vänster utsida, skadat, Ruta/or, bakre bodel, spricka/or eller/samt repa/repor" -

- "Golv invändigt, skada, Ruta/or, främre bodel, går ej att öppna, Skadade trädetaljer kök, Ytterdörr, insektsnät skadat, går ej att dra ut, Lampa/or invändigt bodel, flertal ur funktion, Luckor & hyllor mittre bodel, skadad, Vägg invändigt, höger skada. Köksbord, skadat. Kök allmänt: Skadade trädetaljer kök. Gardin främre bodel, kärvar & skadad" -

See less of the test

Equipment

Facts

  • License number

    RTN832

  • Model year

    2001

  • First date in traffic

    2000-11-16

  • Number of seats

    0

  • Number of keys

    2

  • Number of bunks

    2

  • Stove flames

    3

  • Heating system

    El, Gasol, Vattenburen

  • Damp check

    Performed OK

  • Tax fee (yearly)

    360 SEK

Technical data

  • Chassis number

    YT3510C131S010155

  • Next inspection at the latest

    2022-06-30

  • Max payload

    130 kg

  • Curb weight

    1 170 kg

  • Tax weight

    1 300 kg

  • Vehicle total weight

    1 300 kg

  • Length

    6,80 m

  • Width

    2,34 m

  • Height

    0,00 m

Other information

  • Sold in sweden

    Yes

  • Exportable

    Yes

Facility
Åkersberga
Transport the car

Choose city and see transport cost

Address:
Näsvägen 19

18440 Åkersberga

About the facility
Contact