Renault Kangoo
1.5 dCi Skåp
“A Renault Kangoo from 2019 with automatic and diesel-engine. Richly equipped with, among other things, fuel heater, GPS, rear camera and towbar.”
Kan upplevas varva lite mycket på tvåan, Resultatet på besiktningen: 2 Underkänd med föreläggande att ombesiktning krävs Brister: 2 FÄRDBROMS BROMSKRAFTFÖRDELNING (1.2.1) ANDRA AXELN PÅ FORDONET BROMSVERKAN OJÄMN 2 FÄRDBROMS BROMSBELÄGG (1.1.13) BAK, BÅDA SIDOR UTSLITNA 2 FÄRDBROMS BROMSSKIVA (1.1.14) BAK, BÅDA SIDOR SKADAD 2 FÄRDBROMS HJULBROMS (1.1) BAK HÖGER ANLIGGNING Anmärkningar: 2 X HJUL/FÄLG (5.2.2) BAK HÖGER SKRUV/MUTTER SAKNAS 2 X POSITIONSLYKTA (4.2) FRAM, BÅDA SIDOR UR FUNKTION 2 X HALVLJUS (4.1.1) HÖGER INSTÄLLNING FÖR LÅG
Bromsbelägg bak, utslitna, Missljud vid inbromsning, Broms höger bak, anliggande, Bromsskivor bak är utslitna, medför trafikfara
Strålkastare höger otillräcklig ljusbild, Övre bromsljus, ur funktion, Oljesticka sitter fast, Dimljus, höger fram ur funktion, Dimljus bak ur funktion, Ena skyltbelysningen ur funktion, Positionsljus höger fram ur funktion, Positionsljus vänster fram ur funktion
Innerskärm vänster fram skadad, Lackskada på stötfångare fram, bristfällig fastsättning stötfångare fram, Plastdetaljer saknas stötfångare fram, Repa motorhuv, Stenskott vindruta i synfält, Repa framdörr vänster, Mindre repa vänster insteg fram, Buckla vänster bakskärm, Lackskada vänster bakskärm, Repa höger bakskärm, Missljud/kärvar vid öppning/stängning höger bakdörr, Repa höger bakdörr, Mindre buckla höger bakdörr, Mindre repa höger framdörr, bristfällig fastsättning höger framskärm, dålig linjepassning höger framskärm, Bucklor baklucka, Repor baklucka, Karosskada stötfångare fram, mindre repa baklucka, Fåtal stenskott, dörruppslag, bucklor och repor, Kaross, några spruckna/skadade plastdetaljer, Spår efter tidigare dekor, Bilen har polerbara tvättrepor, Flertal lackskadorBakdörr höger sida går dåligt i sitt spår
Lastutrymme, flertal skav, fläckar och bucklor, Invändigt några repor, fläckar och märken, Några fläckar, bucklor och skav i lastutrymme, Sliten inredning, Klädsel smutsig fram, Klädsel smutsig fram, Sliten inredning
3 mm
3 mm
3 mm
3 mm
2 mm
3 mm
2 mm
3 mm
BRANSLEVARMARE_MED_TIDUR_DESCRIPTION
GPS_DESCRIPTION
LASTBAGAR_DESCRIPTION
7201087